Neodločeno proti Izraelu

Po preboju v višjo skupino, je slovenska izbrana vrsta v soboto odigrala prvo tekmo v tej skupini.

V goste je prišla reprezentanca Izreala, ki je pred tednom dni v Zagrebu klonila proti Hrvaški.

Encijani so bili odločni, da bodo pred domačo publiko prikazali borbeno igro, gostje pa so si po porazu proti Hrvaški, želeli zmago in prve točke v tekmovanju.

Gostje so po trenutku nezbranosti v domači vrsti povedli že v 1. minuti, saj so uspeli prestreči podajo in položiti žogo pod gol. Potrjen zadetek jih je popeljal na vodstvo 0-7. Nekaj minut kasneje so zadeli še kazenski strel in povedli z 0-10. Encijani so se zbrali in začeli močno pritiskati na nasprotnika. V 10.  minuti so prišli do prvega zadetka, ki pa ni bil uspešno portjen 5-10. V 19. minuti Izrael ponovno zadane kazenski strel in povede 5-13. V 30 minuti Encijani odgovarjajo s kazenski strelom in zmanjšajo rezultat na 8-13. Gostje so v 37. minuti dosegli še en zadetek, ki pa ni bil potrjen in povedli 8-18. V zadnji minuti so imeli gostje možnost povesti z 8-21, vendar niso uspešno streljali na gol. Rezultat polčasa 8-18.

V drugem polčasu so Encijani prevzeli pobudo in začeli od prve minute vršiti ogromen pritisk na goste. V 6. minuti so dosegli zadetek in s potrditvijo znižali rezultat na 15-18. V 14. minuti so gostje ponovno uspeli prestreči podajo in doseči zadetek za povečanje vodstva na 15-23. Potrditev ni bila uspešna. Encijani v 18. minuti s kazenskim strelom zmanjšajo rezultat na 18-23. V 26. minuti Encijani dosežejo zadetek pod gol in prvič v tekmi povedejo 25-23. V 32. minuti ponovno uspešno izveden kazenski strel za Slovenijo in povečanje vodstva na 28-23. Encijani so še vedno napadali in si želeli doseči še en zadetek, vendar so v preveliki želji naredili napako, ki je gostem v zadnji minuti tekme omogočila nov zadetek, ki k sreči ni bil potrjen. Končni rezultat 28-28.