ENC 2C: Ciper ostaja neporažen

Slovenska rugby reprezentanca je v okviru tekmovanja Evropskega pokala nacij gostila prvouvrščeno ekipo Cipra in izgubila z rezultatom 3:34(3:22). Ciprčani so že pred tekmo veljali za izrazitega favorita saj so neporažani kar 20.tekem zapored, kar je tudi uradni svetovni rekord. Svojo kvaliteto so dokazali tudi danes pred polnimi tribunami na stadionu Oval v Guncljah. Ekipa Cipra, ki je sestavljena iz igralcev, ki živijo in igrajo rugby v Angliji ter Walesu je že v prvem polčasu z nekaj hitrimi akcijami dokazala svojo kvaliteto. Slovenci, ki so se borili do zadnje miunte so predvsem v polčasu imeli nekaj lepih priložnosti za dosego zadetka, a jim je zmanjkalo nekaj športne sreče.

Tit Hočevar, kapetan: »Igrali smo proti zelo dobremu nasprotniku, ki nam ni dopuščal veliko prostora za igro. Škoda za nekaj nepotrebnih napak iz katerih smo prejeli nekaj zadetkov.«

Ekipo Slovenije čakata spomladi še tekmi proti Bolgariji in Avstriji.