Encijani
Encijani

Encijani so v novem ciklu REIC 2S tekmovanja v gosteh dosegli prvo zmago.

V petkovih jutranjih urah so se Encijani z avtobusom odpravili v Srbijo. V soboto so se v Starčevu pomerili proti vedno neugodni Srbski izbrani vrsti.

Encijani so tekmo začeli zelo dobro. Že v 3. minuti je kapetan Sajevic dosegel prvi zadetek za Slovenijo. S potrditvijo Kavčiča so naši fantje v 4. minuti vodili 7 točk. V 12. minuti je Sajevic ponovno dosegel zadetek in povišal prednost Slovenije na 12 točk. V 21. minuti so Encijani z zadetkom Tima Nigerla dosegli še 3. zadetek v prvem polčasu in povedli za 17 točk.  V 27. minuti so Orli dosegli prvi zadetek in ga tudi potrdili ter vodstvo Encijanov zmanjšali na 10 točk (7-17). Malo zatem je Kavčič zadel še kazenski strel in povišal prednost na 13 točk (7-20). V zadnjih 10. minutah pa je Encijanom malo padla koncentracija, saj so Orli uspeli dvakrat položiti žogo v polje zadetka Encijanov in oba uspešno potrdili, tako da so ob polčasu domačini vodili za eno točko. Rezultat polčasa: 20-21.

Drugi polčas je prinesel manj točk kot prvi. Encijani so strnili obrambne vrste, vendar niso pozabili na napad. V 8. minuti je Max Skofič dosegel zadetek, Kavčič pa ga je uspešno potrdil, tako da so naši ponovno prevzeli vodstvo (21-27). 12 minut pred koncem tekme je Kavčič zadel še en kazenski strel. Rezultat 21-30 se do konca tekme ni več spreminjal.

Encijani legionarji v tokratni selekciji: Skofič (Max, Frankie in Jack), Michael Kovacic in Guillaume Delmas.

V članski XVs selekciji sta tokrat prvič nastopila Matevž Filip Kadunc, sicer že potrjen Encijan v olimpijski rugby 7s različici, in Tim Nigerl. Čestitke!

Z zmago so prevzeli prvo mesto v skupini.

Opomnik: že 4.11. si lahko na Žaku ogledate tekmo Slovenije proti Slovaški. Vstopnice lahko kupite v predprodaji na mojekarte.si in vseh prodajnih mestih mojekarte.si, in sicer po ceni 5 EUR (na dan tekme 7 EUR).