Mladi Encijani 11. v Esztergomu

Mladinska rugby 7 reprezentanca  se je 1. in 2. septembra udeležila Rugby Europe 7s Men U18 Trophy turnirja.

Kljub neugodnemu terminu so fantje pričeli s treningi že 7.8. Udeležba na treningih je bila kljub poletnim počitnicam zadovoljiva, vendar pa še vedno ne zadostna za treniranje vseh elementov igre. V kategoriji U18 naj bi sodelovali le fantje rojeni leta 2000 in 2001, vendar je na turnir odšlo kar šest fantov rojenih leta 2002. Na dan odhoda so se njihove vrste razredčile, ko je eden od ključnih igralcev odpovedal svojo udeležbo, tako da je na turnir odšlo le 11 igralcev. Kljub temu so bili igralci in trenerska ekipa optimistični, da bodo na turnirju prikazali dobro igro, kar se je tudi uresničilo.

Prvi dan so se Encijani ob 11:28 najprej spopadli s Hrvati in ob polčasu povedli kar 12-0. Žal se je v drugem polčasu pokazalo pomanjkanje treningov obrambe, kar so nasprotniki dobro izkoristili in zmagali 12-19. Po skoraj 7 urnem premoru so se pomerili proti Monaku. Monako se je izkazal za hitre nasprotnike, ki so sprida izkoriščali širino in napake v obrambi, ter zmagali 31-12.

Drugi dan je sledila tekma proti favoritom skupine – Izraelu. Izrael, ki je premagal Monako 38-0 in Hrvaško 10-5, je premagal tudi naše fante 27-0. Druga tekma je bila proti Danski. Encijani so prikazali borbeno igro in boljšo obrambo, vendar so bili Danci vseeno boljši in zmagali 22-14. Zadnja tekma turnirja je bila za Encijane ključna. Močno odločeni, da s turnija ne bodo odšli brez zmage, so prikazali svojo najboljšo igro na turnirju in premagali Bolgarijo 31-0 in tako osvojili 11. mesto od 14.

Omeniti velja še, da je bilo med 11. igralci kar 8 debitantov na tovrstnih turnirjih. Brez izjeme so iz tekme v tekmo rasli, pridobivali izkušnje in samozavest.

Na naše mlade Encijane smo zelo ponosni! Imamo perspektivno generacijo, za katero menimo, da lahko naslednje leto poseže po prvih mestih.

Nekaj utrinkov s turnirja si lahko ogledate tu – Esztergom U18 7s 2018.