Padla tudi Slovaška

SLO-SVK
SLO-SVK

Preteklo soboto so naši Encijani premagali Slovake v REIC 2S skupini  in se povzpeli na 1. mesto v skupini.

Naši so v že v 4. minuti  povedli s tremi točkami Petra Kavčiča. V 6. minuti je prvi zadetek za Slovenijo dosegel Delmas, Kavčič, pa je s potrditvijo vodstvo povišal na 10:0. Slovaška reprezentanca se je v nadaljevanju večinoma branila, vendar je po napaki domače obrambe in hitrem prodoru Jakuba Varge znižala na 10:7. V 20. minuti je bil ponovno uspešen Kavčič in vodstvo povišal na 13:10.

V 30. minuti so si Slovenci preko Šercerja priborili nov zadetek za 18:7. V 37. minuti je po navodilu glavnega sodnika tekme Hrvoje Bartoliča zaradi udarca v glavo igrišče moral zapustiti kapetan Jaka Sajevic, namesto katerega je vstopil Luka Medved. Do konca polčasa smo bili priča še nekaj akcijam na obeh straneh, rezultat pa je ostal 18:7.

V drugem polčasu so se uspeli Slovaki z uspešnim kazenskim strelom in zadetkom približati na 18:15. S še dvema uspešnima kazenskima streloma Kavčiča, so si Encijani priborili prednost 24-15.

Za kočni rezultat 29-15 je poskrbel debitant Juš Penko, ki je tako na svoji prvi tekmi za člansko izbrano vrsto dosegel tudi svoj prvi zadetek za le-to. Česitamo!

Čeprav je bila tekma brez bratov Skofič težja, so fantje dokazali, da znajo igrati rugby in zmagovati tudi ob njihovi odstotnosti.

Za odličen posnetek tekme je poskrbelo podjetje TELE HO. Za prvenec v snemanju ragbi tekme, so se izkazali odlično! Iskreno se zahvaljujemo za super posnetek, vas pa vabimo, da si tekmo ogledate na spodnjem posnetku.