Sporočilo za javnost Avstrija : Slovenija

V soboto, 3. 5., s pričetkom ob 15:00 uri, se je naša reprezentanca pomerila proti sosednji Avstriji v zadnji tekmi v ciklusu 2C-ENC. Z zmago v prejšnjem kolu proti reprezentanci Bolgarije, smo si že zagotovili obstanek v skupini. Poznal se je izostanek bratov Skofič, definitivno pa so naši fantje pokazali trd boj do zadnje minute. Ob polčasu je semafor ponazarjal rezultat 10:3 v korist domače reprezentance. Prve točke je  v prvem polčasu  po kazenskem strelu dosegel Žiga Burnik. Edini zadetek za Encijane, je v drugem polčasu  dosegel Mirt Suljić.  Do 70. minute so naši Encijani še držali stik z nasprotniki, in sicer rezultat je bil 10:8, proti koncu tekme pa so naši reprezentanti postorili manjše napake, ki so jih Avstrijci kaznovali in na koncu zmagali z rezultatom 20:8. Selektor Emmanuel Meyer je po tekmi izjemno zadovoljen s fanti, ki so se borili in ponosno zastopali barve države, omenil pa je tudi, da smo z razpoložljivimi sredstvi  naredili velik korak k novim uspehom ragbija v Sloveniji. S trdim bojem, rednimi obiski treningov, lojalnostjo in pravim pristopom skrito razmišljamo o napadu na prvo mesto v naslednjem ciklusu.

22-letni francoz Guillaume DELMAS čigar pokojna babica je bila iz Murske Sobote je prav tako dobil možnost igranja in zastopanje Encijanov. Guillaume prijaha iz Severovzhoda Francije v iz vasice Aste, ki se nahaja pod Pireneji. Od svojega 7 leta trenira ragbi, nazadnje je zastopal v barve Bagneres de Bigorre, ki igrajo v prvi amaterski diviziji v Franciji. Diplomiral je lansko leto – januarja –  trenutno pa je zaposlen v eni izmed največjih gradbenih podjetij na svetu Bouygues Constructions, kot gradbeni inženir. Njegov šef mu je dopustil, da uresniči svoje sanje, tako mu ni stopil v napoto in mu omogočil dopust in priključitev na priprave reprezentance. Poleg dela igra tudi za USO Massif Central, klub iz Pariza, ki igra v 13. diviziji Pariza. Najbolje se znajde na  pozicijah od 6-15, izvjema je pozicija številka 9. Proti koncu leta 2013 je zasledil Ragbi zvezo Slovenije, poleg vsega pa mu je še soigralec omenil, da je sprejet v Avstrijsko reprezentanco, na podlagi njegove babice (ki je bila Avstrijka), nemudoma je stopil v kontakt iz našo zvezo in stekli so pogovori.