Encijani poraženi v Srbiji

Prvi polčas se je začel z izenačeno igro obeh ekip nakar so Encijani prevzeli pobudo in s posestjo žoge 70:30 pritiskali na črto zadetka domačinov. Po vodstvu Srbije iz kazni 3:0 so Slovenci nizali hitre akcije in osvajali teren. Pilko je iz avta dosegel zadetek in rezultat obrnil v prid Encijanov 3:5.

Encijani se niso ustavili in pritiskali naprej vendar je za nove točke zmanjkalo sreče.
Srbi so v 35 minuti, po praktično edinem protinapadu našli, luknjo v slovenski obrambi ter z zadetkom in pretvorom prevzeli rezultatsko, ne pa tudi terensko vodstvo.

Pritiski Encijanov so se obrestovali v 38 minuti, ko je preko akcije iz avta Miljuš dosegel nove točke za izenačenje 10:10.

Naši so do konca polčasa pritiskali na obrambo Srbije ter nizali za oko všečne akcije. Ko je že vse kazalo na konec polčasa brez spremembe rezultata, je Srbija preko protinapada dosegla nov zadetek za rezultat polčasa 15:10.

Drugi polčas so podjetneje začeli domačini. Encijane so pritisnili do črte obrambe vendar je disciplinirana obramba zdržala pritiske. Igra se je selila na srbsko polovico in obe ekipi sta delovali raztreseno z nepovezano igro. V 50 minuti so domačini po hitrem protinapadu prišli do povišanja vodstva na 22:10, le štiri minute kasneje pa je zadetek za Slovenijo dosegel veteran Tit Hočevar, pretvoril pa Peter Kavčič. Nekaj trenutnov kasneje so Srbi zadeli kazen in povišali vodstvo na 25:17.
Preko kazni je rezultat na 25:20 zmanjšal Kavčič. Srbi so s pritiski na slovensko obrambo dosegli še četrti zadetek za bonus točko in povišali rezultat na 30:20.

Pritiski domačinov so se nadaljevali in prišlo je do povišanja vodstva 35:20. Nekaj minut pred koncem tekme je Miljuš prebil obrambo domačinov in rezultat zmanjsal na 35:27, pretvoril je Kavčič.

Slovenci so v zadnjih trenutkih tekme zamudili dve izjemni priložnosti za izenačenje s katerim bi dosegli težko željeno bonus točko s katero bi bili pred tekmo s Slovaško le korak do težko željenega napredovanja. Po porazu proti Srbiji in zmagi Bolgarije proti Andori, so Encijani padli na 3. mesto v skupini.

Slovenija to soboto gosti Slovaško, ki je na dnu lestvice. Tekma se bo odigrala na Ovalu ob 14:00.