ENC 2C: Madžari premočni za encijane

Slovenci, ki so oslabljeni odpotovali v Esztergom, saj v ekipi ni bilo 5 standardnih igralcev: Joviča, Habjaniča, Troppana, Javornika in Miheliča, vendar kljub temu nudili soliden odpor.
Pomlajena ekipa Slovenije je v prvih 20 minutah kljub že nesrečno prejetemu zadetku, močno pritisnila in igra je tekla večinoma na polovici Madžarov, vendar zaradi napak niso uspeli doseči zadetke. Kasneje so pobudo prevzeli Madžari in rezultat polčasa je bil 13:0 za domačine.
V drugem polčasu so zopet pritisk začeli vršiti Encijani ter bili blizu zadetka. Imeli so tudi dve kaznih iz katerih je enkrat bil uspešen Žle , ter zmanjšali izid na 13:3. Do polovice drugega polčasa je bil rezultat po uspešno izvajani kazni domačinov 16:3. Nato so se pri Sloveniji začele vršiti poškodbe, iz igre je odšel odlični otvarač Jaka Sajevic, za njim se je poškodoval še Miljuš in Gobec. Tako so Madžari v zadnji 15 minutah z hitro igro  dosegli še 3 zadetke ter slavili z končnim rezultatom 35:3 (13:0).
Kljub veliki razliki, rezultat ni dejanski pokazatelj dogajanja na terenu, saj so se Encijani solidno kosali z Madžari, ter bili zelo uspešni v obrambi. Problemi so se odražali predvsem v napadu, kjer Slovenci niso imeli pravih idej.

Glave so že usmerjene proti tekmi z Ciprom ki bo v Ljubljani 9.11.2013.