Dekleta v Košicah na 10. mestu

Dekletom se v Košicah in izteklo po načrtih. Dosegla so 10. mesto, pričakovanja pa so bila med 5. in 8. mestom.

V prvi tekmi turnirja, so morale priznati premoč domačinkam. Druga tekma je bila proti vedno neugodnim igralkam Luksemburga. V izenačeni in napeti tekmi, so naša dekleta uspela tekmo obrniti v svoj prid in zmagale za en zadetek. Sledila je še bolj napeta tekma proti Andori. Mojca Harej je imela že v prvih 10 sekundah tekme priložnost doseči prvi zadetek, a so jo po 60 m prodoru, igralke Andore uspele podreti tik pred prostorom zadetka. Tekma je bila zelo izenačena in aktraktivna, ter odprta do zadnje sekunde. Rezultat ob polčasu je bil 12:12. V drugem polčasu so Andorke uspele enkrat prebiti našo obrambo in povišale prednost na 17:12. Kljub temu, da so naše punce prevzele pobudo in neusmiljeno napadale, žal niso uspele doseči zadetka za izenačenje oz. zmago.

Drugi dan so se pomerile proti BiH in zmagale 22:0. Za 9. mesto so se ponovno pomerile proti Luksemburgu, a so to tekma žal izgubile. Ob polčasu je bil rezultat 7:14 v prid nasprotnic, končni rezultat pa je bil 12-35 za Luksemburg. V drugem polčasu je naša igralka dobila rdeči karton, tako da so naše večino tekme igrale z igralko manj.

24/06/2017 – 11:28 SVK 21 – 5 SLO
24/06/2017 – 14:35 LUX 17 – 24 SLO
24/06/2017 – 17:20 AND 17 – 12 SLO
25/06/2017 – 11:28 SLO 22 – 0 BIH
25/06/2017 – 15:05 SLO 12 – 35 LUX